Czemp

Česká membránová platforma
MEMPUR 2019Publikace CZEMPLMŠ fotoZařízeníMembránaPlocha

Workshop Membránové procesy v potravinářství spojený s exkurzí zaujal studenty

26. červen 2014 - 15:39 -- czemp
Kategorie článku: 

Česká membránová platforma o.s. uspořádala workshop Membránové procesy v mlékárenství, který se konal ve dnech 24.-25. června 2014 v společnosti MoraviaLacto a.s. v Jihlavě. Součástí programu byla i velmi zajímavá exkurze do výrobních prostor společnosti Moravia Lacto, která využívá elektrodialýzu pro výrobu demineralizované syrovátky. Obdobně zaměřený bude seminář s názvem Membránové procesy v mlékárenství, který se uskuteční na podzim 2014 (říjen - listopad). Určen bude pro technology v mlékárnách, výzkumné a akademické pracovníky, management firem, dále pro studenty a další zájemce o problematiku membránových procesů v potravinářství a mlékárenství.

Demineralizace mléčné syrovátky pomocí elektrodialýzy představuje moderní způsob zpracování syrovátky, která byla do nedávné doby považována za odpadní produkt. Její bohaté nutriční složení je významným faktorem, který umožňuje další zpracování v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Demineralizovaná syrovátka je vhodná pro výrobu dětské výživy, výživy sportovců nebo speciální výživy pro chronicky nemocné osoby.
Elektrodialýza je vhodnou metodou, která vhodně řeší výrobu demineralizované syrovátky. Tuto technologii lze dobře integrovat do stávající mlékárenské technologie a umožňuje dobrou návaznost na další procesy zpracování demineralizované syrovátky. Na rozdíl od nanofiltrace, umožňuje elektrodialýza odstranění až 90 % minerálních látek.

Studenti měli kromě praktických informací z provozu příležitost vyslechnout zajímavé přednášky týkající se teoretických základů o membránových procesech v potravinářství, o možnostech aplikací membránových procesů v potravinářství se zaměřením na mlékárenství a o konkrétní aplikaci využití elektrodialýzy a demineralizaci mléčné syrovátky.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(at)czemp.cz

...