Czemp

Česká membránová platforma
MEMPUR 2019Publikace CZEMPLMŠ fotoZařízeníMembránaPlocha

Seminář představil perspektivy membránových procesů ve vodním hospodářství

6. říjen 2014 - 14:09 -- czemp
Kategorie článku: 

Se zájmem se setkal seminář, který dne 9. září 2014 uspořádala Česká membránová platforma o.s. pro zájemce z řad zaměstnanců státní správy a pro pracovníky společností, které membránové procesy využívají, nebo jsou jejich potenciálními uživateli - VODA A MEMBRÁNOVÉ PROCESY: PERSPEKTIVY A APLIKACE. Přítomní se shodli na tom, že v souvislosti s požadavky trvale udržitelného rozvoje společnosti, jsou kladeny vyšší požadavky na kvalitu vod a zpřísňují se požadavky na jejich čištění. Stávající procesy čištění je nutné nahrazovat novými moderními technologiemi a požadavky na takové technologie splňují membránové procesy.

Na semináři zazněly informace o aktuálních evropských trendech, o podpoře a využití membránových technologií v České republice i v zahraničí. Posluchačům byly představeny požadavky české a evropské legislativy související s čištěním odpadních vod. Velký důraz byl kladen na aplikace membránových technologií s poukazem na membránové bioreaktory a jejich srovnání s konvenčními systémy čištění odpadních vod včetně příkladových studií využití membránových bioreaktorů. Účastnici se seznámili s aplikacemi úprav průmyslových vod v elektrárnách a teplárnách založených na bezodpadových technologiích.
Mezi přednášejícími byli odborníci zabývající se problematikou membránových procesů z řad členských subjektů CZEMP a jejich prezentace jsou k dispozici v přílohách článku.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(at)czemp.cz

...