Czemp

Česká membránová platforma
MEMPUR 2023Publikace CZEMPWSP 2023ZařízeníMEMPROPO 2023PlochaMembrána

Workshop MEMPROPO 2022 letos již po osmé

19. květen 2022 - 10:16 -- czemp
Kategorie článku: 

Letošní ročník workshopu MEMPROPO 2022 se uskuteční dne 12. října 2022 na VŠCHT Praha na Ústavu chemie ochrany prostředí ÚCHOP. ÚCHOP se zaměřuje na ochranu životního prostředí technologiemi, které neustále rozvíjí. Jedná se zejména o membránové separace, termodesorpce, in situ chemické oxidace, aplikace nanoželeza a venting (odsávání půdního vzduchu s parami těkavých látek obsažených v zeminách). Na membránových separacích se podílí jeden z velmi aktivních členů organizačního týmu MEMPROPO, a to Ing. Marek Šír, Ph.D. I díky jeho aktivitě se letošní ročník koná právě v prostorách ÚCHOP na VŠCHT Praha.

Program workshopu je následující:

8:00 - 9:00 Registrace účastníků workshopu v přednáškovém sále
9:00 - 9:05 Zahájení workshopu
9:05 - 10:35 Odborný program
10:35 - 10:55 Přestávka na občerstvení
10:55 - 11:55 Odborný program
11:55 - 12:10 Závěr

První přednáškou je Výroba agrogelů s využitím kyselé syrovátky a odpadů ze zpracování syrovátky membránovými procesy, kterou přednese Ing. Jan Drbohlav, CSc. z VÚM s.r.o. Tato práce navazuje na program KUSmem (Komplexní udržitelné systémy v rámci Ministerstva zemědělství) , v rámci tohoto programu bylo pořádání workshopů zahájeno a pokračuje i po skončení aktivní fáze projektu ,nyní ve fázi jeho udržitelnosti. Další přednáškou bude Dealkoholizace nápojů pomocí membránových separačních procesů, a s touto přednáškou vystoupí Ing. Marek Šír, Ph.D. z ÚCHOP. Příspěvek se týká popisu hlavních membránových separačních procesů, které lze s úspěchem použít v potravinářském průmyslu při dealkoholizaci nápojů. V této souvislosti je diskutována zejména možnost přípravy nízkoalholického a nealkoholického piva a vína. Další zajímavou přednáškou bude práce Možnosti omezení foulingu při ultrafiltraci mléka a syrovátky, s níž vystoupí doc. Ing. Ladislav Čurda, CSc.  Ultrafiltrace je nejvíce využívaným membránovým procesem při zpracování syrovátky, příp. mléka. Zanášení membrán je při cross-flow filtraci omezováno rychlým prouděním separovaného roztoku nad membránou. V příspěvku bude podán přehled dynamických filtračních systémů, které jsou dalším možným řešením foulingu. Budou rovněž uvedeny příklady aplikace rotačních a vibračních membrán.

Po přestávce se představí aplikační přednáška od společnosti ASIO a.s., v níž se posluchači seznámí se zavedeným systémem recyklace vody v bazénech pro privátní použití. Ing. Jakub Peter, Ph.D. z ÚMCH AV ČR a CZEMP,z.s. pak představí práci Technologické cestovní mapy a jejich využití v průmyslu. V práci se ukáže způsob, jak plánovat rozvoj firem ve střednědobém časovém měřítku. Poslední přednáškou pak bude Využití membránových technologií ve sladařství a pivovarství, s níž vystoupí RNDr. Jaromír Fiala, Ph.D. z VÚPS Praha.

Účast na workshopu je bezplatná a je omezena pouze kapacitou přednáškového sálu. Workshop je pořádán ve spolupráci České membránové platformy, z.s., České technologické platformy pro potraviny a Ústavu chemie ochrany prostředí na VŠCHT Praha. Účastníci obdrží sborník přednášek. Přihlášky je možné podávat pomocí přihlašovacího formuláře.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...