Czemp

Česká membránová platforma
EUROMEMBRANE 2024EUROMEMBRANE 2024 - 2Publikace CZEMPZařízeníPlochaMembrána

Veřejná konzultace k aktualizaci Národní strategie umělé inteligence ČR

3. srpen 2023 - 13:54 -- MS
Kategorie článku: 

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo veřejnou konzultaci k aktualizaci Národní strategie umělé inteligence České republiky. Cílem této veřejné konzultace je znát názor široké veřejnosti a podněty na témata související s umělou inteligencí v České republice. Účast ve veřejné konzultaci je dobrovolná, nicméně zpětná vazba je velice cenná a pomůže aktualizovat strategii takovým způsobem, aby reflektovala potřeby odborné i laické veřejnosti.

Veřejná konzultace formou dotazníkového šetření je navržena tak, aby zpětně poskytla přehled o názorech a zkušenostech české společnosti s umělou inteligencí a pohled na její potenciál, přínosy a rizika.

Vyplnění dotazníku zabere přibližně pět až deset minut, sběr dat probíhá do 20. 8. 2023.

Více informací zde https://www.mpo.cz/umela-inteligence-verejna-konzultace

Vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ing. Petr Očko, Ph.D.:
V aktualizované Národní strategii umělé inteligence musíme zohlednit potřeby všech aktérů napříč AI hodnotovým řetězcem – od výzkumníků a vývojářů po koncové zákazníky a uživatele. Z toho důvodu je pro nás klíčové, aby byli do procesu přípravy tohoto strategické dokumentu zástupci všech skupin společnosti zapojeni a my byli schopni efektivně reflektovat jejich potřeby.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...