Czemp

Česká membránová platforma
MEMPUR 2019Publikace CZEMPLMŠ fotoZařízeníMembránaPlocha

Úspěch Letní membránové školy

13. červenec 2015 - 15:15 -- czemp
Kategorie článku: 

XXXII. ročník Letní membránové školy (LMŠ) se uskutečnil ve dnech 21-26.června 2015 v Membránovém inovačním centru ve Stráži pod Ralskem. Prestižní membránové školy jejímž tématem byly integrované a elektromembránové procesy, se zúčastnilo 70 odborníků z 16 zemí světa. Na LMŠ bylo prezentováno 20 zajímavých příspěvků předních světových i tuzemských expertů např. prof. Enrico Drioli (University of Calabria, Itálie) či prezidenta Evropské membránové společnosti prof. Barta Van der Bruggena (University of Leuven, Belgie). Česká republika byla reprezentována Ing. Alešem Černínem, Ph.D. ze společnosti MemBrain  s.r.o., jenž byl i předsedou vědeckého výboru a také Ing. Lubošem Novákem, CSc. generálním ředitelem společnosti MEGA a.s. a Ing. Pavlem Izákem, Ph.D. oba jsou držitelé významného ocenění Česká hlava.

Evropská membránová společnost vypsala výzvu na získání grantu na úhradu cestovních nákladů pro studenty vysokých škol a doktorského studia. Oceněnými studenty byli:

Stepan Bazhenov (A.V.Topchiev Institute of Petrochemical Synthesis, Russian Academy of Sciences (TIPS RAS), Russian Federation)
Fabio Bazzarelli (Institute on Membrane Technology (ITM-CNR), Rende Italy)
Veronika Kočanová (University of Pardubice, Czech Republic)
László Koók (University of Pannonia, Institute on Bioengineering, Membrane Technology and Energetics, Veszprém, Hungary)
Pelin Yazgan Birgi (Masdar Institute of Science and Technology Abu Dhabi, UAE)

Součástí odborného programu byla také posterová sekce a autoři čtyř nejlepších posterů byli v průběhu slavnostního ukončení letní školy vyhlášeni a oceněni hodnotnými cenami. Vítěznými autory se stali:

Daniel Golubenko (Kurnakov Institute of General and Inorganic Chemistry RAS, Moscow, Russian Federation)
Mette Birch Kristensen (Arhus University Denmark)
Jan Wieczorek (Technical University of Duisburg-Essen, Germany)
Pelin Yazgan Birgi (Masdar Institute of Science and Technology Abu Dhabi, UAE)

Odborný program LMŠ byl doplněn bohatým společenským programem a exkurzí do Membránového inovačního centra, do výrobních prostor společností MEGA a.s., ŠKODA AUTO a.s. a BENTELER ČR, s.r.o. Závěrečný večer strávili účastníci ve sklárně AJETO v Lindavě, kde měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si zajímavou práci sklářů.

"Účastníci měli příležitost seznámit se s unikátní infrastrukturou nově vybudovaného Membránového inovačního centra, které poskytlo zázemí pro teoretické i praktické vzdělávání." doplnil Ing. Aleš Černín, Ph.D.

Další významnou událostí organizovanou Českou membránovou platformou, na kterou si Vás dovolujeme pozvat bude mezinárodní konference PERMEA & MELPRO 2016, která se uskuteční v Praze v termínu od 15 - 19. května 2016.

Fotogalerie

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(at)czemp.cz

...