Czemp

Česká membránová platforma
MEMPUR 2019Publikace CZEMPLMŠ fotoZařízeníMembránaPlocha

Realizujeme projekt podporující rozvoj a spolupráci v oblasti membránových procesů

2. březen 2012 - 13:35 -- czemp

Česká membránová platforma, působící v České Lípě, zahájila v říjnu 2011 realizaci projektu „Akcelerace rozvoje membránových procesů prostřednictvím spolupráce v tematicky orientované síti“ (ARoMem). Projekt je řešený v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Předpokládaná doba realizace projektu je 36 měsíců.

 

V současnosti hraje membránová věda vedoucí roli v inovativních procesech a je považována za jednu z hlavních strategických os výzkumných aktivit ve všech vyspělých zemích světa. Membrány představují nejpříhodnější koncepci pro trvale udržitelný rozvoj společnosti, jelikož jejich použitím nedochází k vývoji či spotřebě tepla, fázovým přeměnám a odpadá nutnost použití chemických přísad. Jedním z nejschůdnějších způsobů jak zajistit trvale udržitelný rozvoj společnosti, je intenzifikace výrobních procesů. Znamená to nahrazení velkých, drahých a energeticky náročných technologických zařízení a procesů menšími, méně nákladnými a účinnějšími, která minimalizují dopad na životní prostředí.
Projekt ARoMem je zaměřen na propojení českých vzdělávacích, výzkumných, inovativních a průmyslových subjektů a státní správy na poli membránových procesů. Výsledkem činnosti bude posílení a dlouhodobá stabilizace struktury stávající České membránové platformy sdružující nejvýznamnější subjekty v ČR aktivní v oblasti membránových procesů.
Projekt nabízí organizaci seminářů a workshopů. Jejich prostřednictvím dojde k rozšíření poznatků a kompetencí cílových skupin. Významná je nabídka praxí a odborných stáží na tuzemských i zahraničních univerzitách. Praktické zkušenosti získané v průběhu odborných praxí a stáží zužitkují účastníci přímo v oblasti membránových procesů v rámci zvýšení své kvalifikace. Poskytnou zároveň zpětnou vazbu mateřským institucím ohledně formy a náplně jejich studijních programů.
Zástupcům členských organizací projekt nabízí možnost vzdělávání v atraktivních oblastech ekonomického managementu projektu, managementu projektů, v řízení lidských zdrojů a ochraně vzniklého duševního vlastnictví.
Cílovými skupinami projektu jsou studenti mimopražských technicky a přírodovědně zaměřených vysokých škol a vyšších odborných škol, pedagogičtí pracovníci vysokých škol a výzkumní pracovníci vysokých škol, veřejných i neveřejných výzkumných a inovativních společností.

V případě zájmu o účast na aktivitách projektu nás prosím kontaktujte na adrese: info@czemp.cz
 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(at)czemp.cz

...