Czemp

Česká membránová platforma
MEMPROPO 2022WSP 2022Publikace CZEMPZařízeníMembrána

Pozvánka na workshop MEMPROPO – Membránové procesy v potravinářství

29. březen 2022 - 16:08 -- czemp
Kategorie článku: 

již 8. ročník workshopu MEMPROPO, se uskuteční 12. října 2022 od 9:00 hodin na VŠCHT Praha na Ústavu chemie ochrany prostředí (ÚCHOP). VSČHT Praha je členem České membránové platformy a společná organizace workshopu navazuje na spolupráci s Ústavem chemie ochrany prostředí a především s Ing. Markem Šírem, Ph.D. Dalším spoluorganizátorem akce je Česká technologická platforma pro potraviny při PK ČR. Hlavním tématem letošního workshopu bude opět situace s využíváním vody v potravinářském průmyslu a obecně i využívání moderních technologií pro čištění odpadních vod. Na letošním workshopu bude podrobněji řešeno téma membránové destilace. Díky aplikaci této technologie lze efektivně využívat odpadní teplo vznikající nejen v potravinářských provozech. Opomenuto nebude ani využití syrovátky pro nepotravinářské účely. Přednášky budou prezentovat specialisté z VŠCHT Praha a dalších vysokých škol s chemickým zaměřením a také představitelé průmyslu. Výstupem workshopu bude sborník prezentovaných přednášek. Akce není zpoplatněna a registrovat se můžete již nyní vyplněním přihlašovacího formuláře

Počátky workshopu MEMPROPO jsou spojeny s projektem KUSmem, který byl realizován z programu Komplexní udržitelné systémy na Ministerstvu zemědělství v letech 2015 až 2018. Organizace workshopu se od začátku ujaly Česká membránová platforma, z.s. (CZEMP) a Česká technologická platforma pro potraviny (ČTPP). V letech 2015 až 2018 se prezentovaly aktuální výsledky projektu KUSmem, který byl z větší části zaměřen na využití membránových technologií v potravinářském průmyslu. CZEMP spolu s ČTPP při PK ČR byly v rámci projektu KUSmem garanty propagace výsledků projektu. 

Po skončení projektu KUSmem v r. 2019 bylo rozhodnuto v rámci udržitelnosti projektu pokračovat v organizaci workshopů, které se staly místem, kde je možné prezentovat výsledky aplikací membránových technologií i v jiných potravinářských oborech a nejenom v mlékárenství.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...