Czemp

Česká membránová platforma
MELPRO 2020Publikace CZEMPLMŠ fotoZařízeníMembrána

Nové zázemí pro aplikovaný výzkum a přenos výsledků do praxe ve Stráži pod Ralskem

28. srpen 2014 - 10:01 -- MemBrain
Kategorie článku: 

Informujeme o činnosti svých členů

Stráž pod Ralskem, 1. 8. 2014 – Ve Stráži pod Ralskem otevíráme Membránové Inovační Centrum, místo kde je vysoká koncentrace dobrých nápadů ve spojení se špičkovým vědeckým zázemím. Postavili jsme a vybavili moderní středisko membránového výzkumu. MemBrain, s.r.o. přemýšlí o směrování oboru v budoucnosti, proto se rozhodla vybudovat moderní zázemí pro své výzkumné činnosti. V roce 2009 zahájila a v roce 2014 ukončila projekt MIC (Membránové inovační centrum) jehož cílem je vytvořit podmínky pro propojení potřebných vědních disciplín, zahrnující oblast membránových materiálů s následnými vazbami na zařízení a technologické aplikace a zároveň pro soustavnou spolupráci s nejvyspělejšími výzkumnými a průmyslovými partnery.

Náklady projektu jsou více než 500 mil. Kč, přičemž finanční prostředky byly použity na vybudování budovy centra, na vybavení analytických a technologických laboratoří zařízením pro výzkum a vývoj a na částečné hrazení provozních nákladů. Díky těmto investicím vznikla jedinečná výzkumná infrastruktura, která v tuto chvíli tvoří 56 nových pracovních míst, z nichž většina zaměstnanců má ukončený druhý a třetí stupeň vysokoškolského vzdělání. Oficiální otevření proběhne 22. 10. 2014 v prostorách nové budovy ve Stráži pod Ralskem. Vybudování MIC je podpořeno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy z Operačního programu Výzkum a Vývoj pro Inovace.

Dílčí projekty centra se zaměřují na vývoj membrán, modulů a celých technologií membránových procesů. Špičkově vybavené laboratoře tvoří zázemí pro mladé vědce, kteří zde mají podmínky pro aplikovaný výzkum a přenos jeho výsledků do průmyslové praxe. Hlavní segmenty zájmu jsou energetika, potravinářství, farmacie, automobilový průmysl a ochrana životního prostředí. Pro toto prostředí vyvíjíme a aplikujeme laboratorní a pilotní zařízení, membrány, moduly, procesy a v neposlední řadě přispíváme k popularizaci a rozvoji oboru membránové separace prostřednictvím národních a evropských profesních organizací. Podrobné informace o společnosti a jejích projektech naleznete na nových internetových stránkách www.membrain.cz.

Ing. Tomáš Kubica, MemBrain

 

 


Členským subjektům CZEMP nabízíme možnost prezetace jejich aktivit a akcí z oblasti membránových procesů na našich stránkách. Kontatujte nás a váš příspěvek rádi zveřejníme na webu, kalendáři akcí a facebooku.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(at)czemp.cz

...