Czemp

Česká membránová platforma
EUROMEMBRANE 2024EUROMEMBRANE 2024 - 2Publikace CZEMPZařízeníPlochaMembrána

MEMPUR 2023 je za námi

20. říjen 2023 - 10:07 -- czemp
Kategorie článku: 
MEMPUR

Ve dnech 5. až 6. září 2023 proběhl v prostorách Univerzity Pardubice, Fakulty chemicko-technologické čtvrtý ročník konference MEMPUR – membránové procesy pro udržitelný rozvoj. Konference se zúčastnilo 76 účastníků a bylo prezentováno 28 krátkých přednášek, 4 plenární přednášky a 9 posterů.

Hodnotící komise pod vedením prof. Ing. Petra Mikuláška, CSc. (Univerzita Pardubice), jejímiž členy byli prof. Ing. Karel Friess, Ph.D. (VŠCHT Praha) a Ing. Robert Válek, Ph.D. (MemBrain s.r.o.), vybrala z prezentovaných prací tři příspěvky, jejichž autoři byli oceněni věcnými a finančními cenami.

Oceněnými autory byli:

Přednášky Ing. Jana Čížka z ÚCHP Praha na téma Příprava enantioselektivních membrán modifikací iontově selektivních membrán a Ing. Kamila Šmidáka z Den Braven production s.r.o./Univerzita Pardubice na téma Intenzifikace procesu membránové mikrofiltrace pomocí dávkování vhodného koagulantu byly oceněny jako nejlepší přednášky s velkým aplikačním potenciálem.

Ing. Jana Floreková z VŠCHT Praha byla oceněna za svou posterovou prezentaci na téma Príprava a charakterizácia nových typov selektívnych kompozitných membrán na báze polyméru PEBAX a nanočastíc MOF UIO-66-NH.

Oceněným blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů v jejich další práci.

Díky pomoci a ochotě pana prof. Ing. Petra Mikuláška, CSc. a jeho kolegů z Fakulty chemicko-technologické se nám podařilo připravit a organizačně zvládnout další ročník konference, jejíž tradice byla založena v roce 2017.

Věříme, že se potkáme opět za dva roky a doufáme, že zájem o studium chemie, potažmo membránových procesů, bude mít vzrůstající tendenci, protože jak se ukázalo, jedná se o perspektivní obor s velkým potenciálem a zaslouží si zájem studentů.

Závěrem chceme poděkovat všem účastníkům konference za jejich účast a aktivní zapojení do diskuse k přednáškám i posterům.

Za finanční podporu konference děkujeme Libereckému kraji, Pardubickému kraji, skupině firem MEGA a všem partnerům, kteří konání konference podpořili.

 

Fotogalerie

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...