Czemp

Česká membránová platforma
MELPRO 2022Publikace CZEMPMEMPROPO 2022ZařízeníWSP 2022Membrána

Konference MEMPUR 2021

14. září 2021 - 14:30 -- czemp
Kategorie článku: 
www.mempur.cz

Po osmnácti měsících jsme opět mohli upořádat akci prezenční formou a jsme velmi rádi, že tou akcí byl právě třetí ročník konference MEMPUR - membránové procesy pro udržitelný rozvoj, která se konala ve dnech 6. – 7. září 2021 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Konference se zúčastnilo 94 účastníků a bylo prezentováno 24 krátkých přednášek, 4 plenární přednášky a 16 posterů.

Děkujeme Fakultě chemicko-technologické za zázemí, které konferenci MEMPUR poskytuje již od roku 2017. Organizace v prostorách Fakulty chemicko-technologické nám dává jistotu, že akce proběhne hladce a bez zádrhelů, a stejně tak to bylo i v letošním roce. Pan prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc. a jeho kolegové jsou pro nás velmi spolehlivými partnery a jsme rádi, že jsme se na Fakultu chemicko-technologickou opět mohli vrátit. Věříme, že spolupráce České membránové platformy, z.s. s panem prof. Ing. Petrem Mikuláškem, CSc. a jeho týmem bude pokračovat i v rámci dalších společných aktivit.

Odborná komise pod vedením prof. Ing. Petra Mikuláška, CSc. (Univerzita Pardubice), jejímiž členy byli prof. Ing. Karel Friess, Ph.D. (VŠCHT Praha) a Ing. Robert Válek, Ph.D. (MemBrain s.r.o.), vybrali z prezentovaných prací tři příspěvky, jejichž autoři byli oceněni věcnými a finančními cenami.

Oceněnými autory byli:

Přednáška Mgr. Luboše Mrkvy z Technické univerzity v Liberci, na téma Možnosti využití membránové destilace v procesu likvidace výluhových skládkových vod, byla oceněna jako nejlepší přednáška s velkým aplikačním potenciálem.

Filip Slovák z Univerzity Pardubice s přednáškou na téma – Realizace ZLD technologií s využitím elektrodialýzy s reverzací polarity

Ing. Jan Čížek z ÚCHP Praha byl oceněn za svou posterovou prezentaci na téma Separace Racemického D, L – tryptofanu pomocí chirální polymerní membrány.

Oceněným blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů v jejich další práci.

Závěrem chceme poděkovat všem účastníkům konference za jejich účast a aktivní zapojení, díky kterému je, podle obdržených reakcí, uplynulý ročník konference MEMPUR, jedním z nejúspěšnějších.

Za finanční podporu konference děkujeme Libereckému kraji, skupině firem MEGA a všem partnerům, kteří konání konference podpořili.

Fotogalerie

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...