Czemp

Česká membránová platforma
EUROMEMBRANE 2024EUROMEMBRANE 2024 - 2Publikace CZEMPZařízeníPlochaMembrána

Konference MEMPEP 2018 – Zakopane, Polsko

17. červenec 2018 - 10:46 -- czemp
Kategorie článku: 

Výkonný ředitel CZEMP Ing. Miroslav Strnad a projektový manažer Ing. Jan Bartoň, CSc. se ve dnech 13. až 14. června 2018 zúčastnili konference MEMPEP 2018 v Zakopaném pod Tatrami v Polsku. Na konferenci byli pozváni předsedou Polské membránové společnosti profesorem Wojciechem Kujawskim. Cesta se uskutečnila v úzké spolupráci s vedením MEGA Group. Cílem cesty bylo prezentovat aktivity skupiny firem MEGA Group a podat základní informace i o činnosti České membránové platformy.

 

Konference MEMPEP - Membranes and Membrane Processes  in Environmental Protection  - se letos konala již po dvanácté. Poslední roky probíhá pravidelně v Zakopaném. Je to mezinárodní konference, které se účastní převážně polští specialisté. Součástí konference je i soutěž studentů a doktorandů o nejlepší práci, která odpovídá svým způsobem u nás pořádaným workshopům studentských prací.

V letošním roce jsme využili pozvání profesora Kujawského, které učinil na konferenci MELPRO 2018 v Praze v květnu letošního roku, a informovali jsme účastníky konference o aktivitách při realizaci projektu MEMPRO, dále o aktivitách nejvýznamnějšího průmyslového člena CZEMP, a to skupiny firem MEGA. Ing. Bartoň ve své přednášce nejprve stručně pohovořil o České membránové platformě, o významu jejího založení z iniciativy předsedy představenstva CZEMP Ing. Luboše Nováka, CSc., potom představil činnost a oblast působení skupiny firem MEGA, její výrobní portfolio, zdůraznil význam výzkumu a vývoje, který vedl k založení společnosti MemBrain a později k vytvoření Membránového inovačního centra. Na závěr přednášky informoval Ing. Bartoň o nejbližších aktivitách CZEMP, tj. Workshopu studentských prací (WSP), který se uskuteční 24. října 2018 a o příští mezinárodní konferenci MELPRO v roce 2020. Letošní již 6. ročník WSP opět počítá s mezinárodní účastí studentů z Polska, v jednání je účast studentů z Ruska a z Německa.

Naši účast na konferenci jsme využili k dalšímu posílení spolupráce mezi CZEMP a Polskou membránovou společností. Z průběhu konference bylo zřejmé, že membránové procesy v Polsku žijí a čile se rozvíjejí. Reagují i na aktuální výzvy současnosti – například pokusy izolovat lithium z podzemních vod, které se nacházejí na území Polska. Hlavní cíle účasti na konferenci MEMPEP 2018, tj. informace o realizaci projektu MEMPRO a propagace skupiny firem MEGA, byly splněny a vedly pak k dalším osobním diskusím s účastníky konference.

Fotogalerie

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...