
Důvodem pro stále větší využití membránových procesů při ochraně vod a životního prostředí obecně je sílící tlak na minimalizaci spotřeby energií, chemikálií a zvyšující se legislativní i společenský tlak na kvalitu vod. Faktory, jako nárůst počtu obyvatel, snižování zásob povrchové vody nebo neustále se zvyšující cena a dostupnost pitné vody, jsou důvodem k optimalizaci stávajících procesů nebo k jejich nahrazení moderními technologiemi. Požadavky na takovéto moderní technologie splňují membránové procesy, kterým se bude věnovat zmiňovaný seminář.
Na semináři zazní informace o aktuálních evropských trendech, o podpoře a využití membránových technologií v České republice i v zahraničí. Posluchačům budou představeny požadavky české a evropské legislativy související s čištěním odpadních vod. Velký důraz bude kladen na aplikace membránových technologií s poukazem na membránové bioreaktory a jejich srovnání s konvenčními systémy čištění odpadních vod včetně příkladových studií využití membránových bioreaktorů. Dále budou účastníci seznámeni s aplikacemi úprav průmyslových vod v elektrárnách a teplárnách založených na bezodpadových technologiích.
Na semináři vystoupí odborníci na problematiku membránových procesů z řad členských subjektů CZEMP: zástupci Technické univerzity v Liberci, Ústavu chemických procesů AV ČR, v.v.i., MemBrain s.r.o., ASIO spol. s r.o. či Severočeských vodovodů a kanalizací. Program ke stažení zde.
Seminář pořádá CZEMP v rámci projektu ARoMem. CZEMP sdružuje odborníky a významné instituce zaměřené na výzkum, vývoj, realizaci a využití membránových technologií v širokém spektru výrobních odvětví. Hlavní činností platformy je propagace a popularizace membránových procesů, vzdělávání laické i odborné veřejnosti, vydávání odborných publikací a studií. Další činností je organizace seminářů, workshopů a národních i mezinárodních konferencí. Významná je spolupráce se subjekty využívajícími membránové procesy v oblasti výzkumu, vývoje a aplikací s důrazem na inovace, transfer technologií a spolupráci mezi průmyslovou a akademickou sférou v České republice i v zahraničí.
Účast na semináři je bezplatná pro cílovou skupinu projektu ARoMem, tj. pro zaměstnance státní správy a samosprávy, studenty, akademické či pedagogické pracovníky. Seminář je akreditován u ČKAIT.
Registrujte se elektronicky do 5.9.2014 prostřednictvím ON-LINE PŘIHLÁŠKY. V případě dotazů nás kontaktujte na info@czemp.cz nebo na telefonu 724 959 544.
Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec, multimediální sál, 3. patro.
Další odkazy k problematice ochrana a čištění vod: Informace o proběhlém semináři CZEMP na téma MBR v Benecku: Membránové bioreaktory - teorie, trendy, zajímavosti... Membránové procesy ve vodním hospodářství |
NOVINKA!
Pro zájemce o problematiku membránových procesů byl vytvořen samostudijní e-learningový kurz membránových procesů.
Přidat komentář