Czemp

Česká membránová platforma
EUROMEMBRANE 2024EUROMEMBRANE 2024 - 2Publikace CZEMPZařízeníPlochaMembrána

Informační seminář o využití membránových technologií při čištění a ochraně vod

8. srpen 2014 - 10:57 -- czemp
Kategorie článku: 

Česká membránová platforma o.s. (CZEMP) zve pracovníky státní správy, samosprávy a další zájemce o tuto problematiku na informační seminář VODA A MEMBRÁNOVÉ PROCESY: PERSPEKTIVY A APLIKACE, který se koná 9. září 2014 od 9:30h v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Cílem semináře je zvýšit povědomí o možnostech uplatnění a zavádění membránových technologií při ochraně a čištění vod zejména při čištění komunálních a průmyslových odpadních vod či skládkových vod. Podrobný program semináře najdete v příloze článku.

Důvodem pro stále větší využití membránových procesů při ochraně vod a životního prostředí obecně je sílící tlak na minimalizaci spotřeby energií, chemikálií a zvyšující se legislativní i společenský tlak na kvalitu vod. Faktory, jako nárůst počtu obyvatel, snižování zásob povrchové vody nebo neustále se zvyšující cena a dostupnost pitné vody, jsou důvodem k optimalizaci stávajících procesů nebo k jejich nahrazení moderními technologiemi. Požadavky na takovéto moderní technologie splňují membránové procesy, kterým se bude věnovat zmiňovaný seminář.

Na semináři zazní informace o aktuálních evropských trendech, o podpoře a využití membránových technologií v České republice i v zahraničí. Posluchačům budou představeny požadavky české a evropské legislativy související s čištěním odpadních vod. Velký důraz bude kladen na aplikace membránových technologií s poukazem na membránové bioreaktory a jejich srovnání s konvenčními systémy čištění odpadních vod včetně příkladových studií využití membránových bioreaktorů. Dále budou účastníci seznámeni s aplikacemi úprav průmyslových vod v elektrárnách a teplárnách založených na bezodpadových technologiích.

Na semináři vystoupí odborníci na problematiku membránových procesů z řad členských subjektů CZEMP: zástupci Technické univerzity v Liberci, Ústavu chemických procesů AV ČR, v.v.i., MemBrain s.r.o., ASIO spol. s r.o. či Severočeských vodovodů a kanalizací. Program ke stažení zde.

Seminář pořádá CZEMP v rámci projektu ARoMem. CZEMP sdružuje odborníky a významné instituce zaměřené na výzkum, vývoj, realizaci a využití membránových technologií v širokém spektru výrobních odvětví. Hlavní činností platformy je propagace a popularizace membránových procesů, vzdělávání laické i odborné veřejnosti, vydávání odborných publikací a studií. Další činností je organizace seminářů, workshopů a národních i mezinárodních konferencí. Významná je spolupráce se subjekty využívajícími membránové procesy v oblasti výzkumu, vývoje a aplikací s důrazem na inovace, transfer technologií a spolupráci mezi průmyslovou a akademickou sférou v České republice i v zahraničí.

Účast na semináři je bezplatná pro cílovou skupinu projektu ARoMem, tj. pro zaměstnance státní správy a samosprávy, studenty, akademické či pedagogické pracovníky. Seminář je akreditován u ČKAIT.

Registrujte se elektronicky do 5.9.2014 prostřednictvím ON-LINE PŘIHLÁŠKY. V případě dotazů nás kontaktujte na info@czemp.cz nebo na telefonu 724 959 544.

Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec, multimediální sál, 3. patro.

 

Další odkazy k problematice ochrana a čištění vod:

Informace o proběhlém semináři CZEMP na téma MBR v Benecku: Membránové bioreaktory - teorie, trendy, zajímavosti...

Membránové procesy ve vodním hospodářství

Membránové procesy při úpravě vod

Membránové bioreaktory

 


NOVINKA!

Pro zájemce o problematiku membránových procesů byl vytvořen samostudijní e-learningový kurz membránových procesů.

 


 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tento test má za úkol vyzkoušet zda jste skutečný uživatel a zabránit spamovacím robotům v jejich aktivitě.

Kontakt

Fakturační údaje:

Česká membránová platforma, z.s.
Mánesova 1580
470 01 Česká Lípa

IČ: 22688218
DIČ: CZ22688218

tel. +420 724 959 544
e-mail: info(z)czemp.cz

...